Infoservis »

Zajímavosti z gay světa

Podívejte se na fotografie z letošního ročníku Miss Freedom Night

 

 

 Pražské festivalové jaro začalo. Sotva končí Jeden svět, začíná Mezinárodní filmový festival Febiofest s červeným kobercem, Catherine Deneuve a celou teplou programovou sekcí Queer now. Takže je opravdu z čeho vybírat a jsou to velké bijáky. Příští teplé kino zažijete až na projekcích Mezipater v rámci letního festivalu Prague Pride, a tak neváhejte a běžte do kina!Herečka a moderátorka Ester Janečková se stala patronkou poradny sbarvouven.cz, která pomáhá LGBT komunitě, po sebevraždě svého homosexuálně orientovaného synovce. Podle Janečkové malá tolerance k lidem s odlišnou sexuální orientací pramení i z pohádek, kde je vždy jen model prince a princezny. Sama se svou dcerou čte i pohádky se dvěma princi v hlavní roli.Čekáte miminko? A nebo o založení rodiny teprve přemýšlíte? My už jste ten krok udělali, vychováváme spolu krásné holčičky, dvojčata. A po roce a půl společného života s nimi jsme dali dohromady žebříček TOP 10 věcí, o které přijdete, až se stanete rodičem. Ale i tak je to krásný pocit, mít vlastní rodinu :-)PODÍVEJTE SE na letošní finalistky Miss Freedom Night! Odteď až do finálového večera do 21:00 můžete "lajkem" hlasovat pro svou favoritku a pomoct ji k titulu Miss Internet. Finálový večer proběhne 16.března v PMku.Mimo filmové zážitky na vás po celé Praze čeká devět dní plných hudebních vystoupení, expozicí, divadelních představení i pestrých filmových menu.Předprodej vstupenek na jednotlivé projekce začíná 8. března ve 12 hodin na pokladnách kina CineStar Praha – Anděl. Online předprodej bude zahájen 8. března od půlnoci na www.febiofest.cz a v mobilní aplikaci festivalu.Internetová LGBT poradna Sbarvouven.cz vstoupila do čtvrtého roku své existence. Za uplynulé tři roky se na ni obrátilo 2085 lidí, kteří řešili otázky kolem své sexuální orientace a genderové identity. S mentory a mentorkami si prostřednictvím online chatu vyměnili víc než 43 tisíc zpráv. Sbarvouven.cz provozuje Prague Pride ve spolupráci s moderátorkou Ester Janečkovou, která je patronkou poradny.Padesát tisíc podpisů pod peticí má posloužit jako vzkaz poslancům, že gayové a lesby chtějí mít v Česku možnost sňatku se svým partnerem. Registrované partnerství těm, kteří jsou zapojení do sběru podpisů nebo petici již podepsali, přijde jako diskriminačníKOVY: Coming Out (04.03.2018)

 Otevřená zpoveď Karla Kováře o své sexuální orientaciVIDEO: Volba „Lesby roku“ na prknech pražského PM klubu pod hlavičkou Freedom Night bezpochyby patří k největším queer událostem prvního čtvrtletí. Finálový večer se letos uskuteční 16/3. Podívejte se, jak probíhal minulý ročník.V květnu si připomínáme Mezinárodní den boje proti homofobii, bifobii a transfobii. A jak jinak ho oslavit než charitativním během FUN&RUN, který nám opět pomůže vyběhnout s fobiemi!

Běžecký závod se opět koná v příjemném prostředí parku Stromovka, a to v sobotu 19. května 2018 – detailní informace o závodě najdete na www.funandrun.cz.YouTube - Dva tátové. Chytrolíni a mudrcové z internetových diskuzí docela často používají větu, že "gayové přece nemůžou mít děti." A k tomu ještě další kupu verbálních radostí. No, tak se tedy podívejme, tak to s tím tvrzením je vážné.Před čtyřmi roky přišla o synovce, když si tehdy čtrnáctiletý Filip kvůli negativním reakcím na svou homosexualitu vzal život. Televizní moderátorka Ester Janečková na jeho přání začala veřejně mluvit o problémech gayů a leseb a taky pro ně založila poradnu. „Filipovi už nepomůžeme, ale jiným snad ano,“ věří.Přes 22 tisíc lidí se podepsalo pod petici neziskových organizací Jsme fér (Koalice za manželství) na podporu manželství homosexuálních párů. Rýsuje se už také podpora některých poslaneckých klubů. Jediní, kdo jsou zcela jasně proti návrhu, jsou zatím lidovci.Na svahu tentokrát na rozdíl od minulé olympiády v Soči nezazářil, přesto na sebe americký akrobatický lyžař Gus Kenworthy strhl pozornost celého světa. To když v přímém přenosu televize NBC políbil svého přítele.Na květen připravujeme 8. ročník charitativního běhu proti homofobii FUN&RUN. Opět se poběží ve Stromovce tratě 5 a 10 km. Očekáváme 500 běžců a běžkyň. Letos nechceme zmatky na trase ani občerstvovací stanici omylem umístěnou zcela mimo trať. Proto hledáme koordinátora/ku akce, který/á se postará o zajištění závodu a skvělý zážitek všech. Jedná se o placenou práci.Svátek svatého Valentýna jako patrona zamilovaných si připomněli také aktivisté a organizace, které prosazují manželství pro homosexuální páry. Organizátoři kampaně Jsme fér! uspořádali v Praze, Brně a dalších místech republiky valentýnskou oslavu. U pražského Národního divadla i jinde bylo možné podepsat petici na podporu zákona, který by sňatky gayů a leseb umožňoval.Možná jste zaslechli, že ANO začalo projednávat schválení rového manželství pro všechy, tedy včetně homosexuálních párů. Jak takové schvalování vlastně probíhá? Česká pirátská strana je známá tím, že chce politiku zprůhlednit, zeptali jsme se proto jejího nejmladšího poslance Františka Kopřivy, co všechno se musí udělat, aby byl zákon schválen.ČT24: Nejen sestavování druhé Babišovy vlády zaměstnává v těchto dnech české politiky. Nejpočetnější poslanecký klub – hnutí ANO – se už za pár dní bude zabývat novým zákonem, který by párům stejného pohlaví umožnil sňatky i adopci partnerových dětí. Sněmovna je zatím obecně v názoru na posílení práv gayů a leseb rozdělená.